Okuma Raporlama Hizmeti

Okuma Raporlama Hizmeti

Kullanıcıların tükettiği kadar ödemesini sağlamak için bağımsız bölümlerdeki ısıtma, soğutma veya su sayaçlarının tüketimlerini hesaplayarak ana maliyet kalemlerindeki harcamalara göre paylaştırılmaktadır. 
ASİS’in hedefi: kolay, adaletli ve şeffaf gider bildirimi sayesinde her zaman son derece memnun daire sakinleri elde etmektir…

 

ASİS Enerji Gider Bildirim Hizmetleri

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ölçüm şirketi olarak ASİS; Merkezi sistemle ısıtılan binalarda, ısı pay ölçer kullanımına bağlı olarak her dairenin kullanım değerlerini hesaplanmaktadır. Dönem sonunda okunan veriler ayrıntılı döküm haline getirilir ve bireysel ısı gideri adıyla kullanıcılara iletilir. 

Apartman yönetiminin kararıyla, binaya ait ısınma haricindeki diğer giderler de gider bildirimine dahil edilebilir. Bu diğer giderler m2 bazlı veya her daireye eşit olarak dağıtılabilir. 

Kullandığı teknolojik ürünler, yeni nesil ölçüm ve raporlama sistemiyle hayatı kolaylaştıran ASİS; gider bildirim hizmetiyle hem yönetimlerin hem de daire sakinlerinin tüm aidatları veya ısı tüketimlerini tek doküman üzerinde görmelerini sağlamaktadır.

Uzaktan Okuma Sistemimiz

ASİS’in son teknoloji, uzaktan okunabilen, kablosuz, ölçüm cihazları sayesinde; montaj ve kablolama sıkıntısı yok, evde bulamadık okuyamadık sıkıntısı yok, kapalı sayaçlara ulaşamama sıkıntısı yok, okuma işlemleri tamamen otomatik olarak yapılacağından okuyucu kaynaklı okuma hataları ortadan kalkıyor, kaçak / kayıp oranlarının tespiti yapılabiliyor. Yani sadece KESİNTİSİZ HİZMET!

ASİS Radyo Frekans (RF) Sistemi  

ASİS Radyo Frekanslı uzaktan okuma sistemi sayesinde çok daha sorunsuz, etkili ve hızlı hizmet verilmektedir. Ayrıca, sayaçların hafızasından alınabilen geçmişe yönelik tüketim değerleri istenildiğinde kullanıcının bilgisine sunulmaktadır. 

Tüm bu kullanım avantajlarının yanında ASİS RF Sistemi, son derece düşük güçle çalıştığı için evlerde de son derece rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sistemin Çalışması;

Sistemin tüm komponentleri birbirleri ile uyum içinde çalıştığı için hatasız ve güvenilir okumalar alınmaktadır. Tüm sayaçlar tek bir sistem üzerinden okunmaktadır ve bu sayede tüm hizmetler tek elden verilmektedir.

Sıcak ve soğuk su tüketimleri RF modüllü su sayaçları ile ölçülmektedir. Soğutma hattı sayaçları ölçüm yapar, Isı sayaçları ölçüm yapar, Isı pay ölçerler ölçüm yapar. Binadaki tüm sayaçların tüketim değerleri toplu olarak yetkili okuyucu tarafından okunur. Süreç tamamlandıktan sonra gelen veriler tek doküman şeklinde yetkiliye sunulmaktadır.